Opravné sady na palivové vedení

Opravné boxy s originálními díly NORMA by neměly chybět v žádném autoservisu, servisním středisku nebo v prodejně s náhradními díly. Na praktickém složení obsahu všech boxů se podílelo mnoho aspektů. Plynule navazují na velmi známý stojan s hadicovými sponami Norma Torro S, který nachází praktické využití po mnoho let.

Dávno je pryč doba, kdy před 20 lety bylo v každém voze desítky spojů na palivovém, chladícím, topném a dalších systémech, zajištěno hadicovou sponou či dokonce Motex páskou. V roce 1991 se začaly palivové systémy vozidel osazovat plastovými spoji (tzv. rychlospojkami) kvůli jejich nízké hmotnosti a rychlé montáži bez speciálního nářadí. V moderních vozech je většina systémů řešena a vedena speciálními plastovými trubkami a pospojována plastovými rychlospojkami.

Na opravy, které jste dříve zvládli pouze pomocí tzv. eska pásky (hadicové spony), budete dnes potřebovat mimo rychlospojek i další materiál. Díky našim praktickým a cenově dostupným opravným boxům, hravě zvládnete opravu trubek a rychlospojek palivového vedení, topné soustavy, chlazení a dalších systémů. Místo nákupu drahého originálního dílu budete moci opravit vše ihned a za zlomek ceny. Pro snadnější použití našich opravných boxů jsme pro vás připravili krátké video návody.

NÁVODY K OPRAVÁM POMOCÍ BOXŮ

  • opravné boxy obsahují originální díly
  • jsou určené výhradně pro opravy motorových vozidel.
  • box NQS obsahuje originální konektory a adaptéry dle mezinárodního standartu SAE J2044.
  • oprava poškozeného palivového vedení v pár krocích
  • všechny díly v boxech se snadno doplňují
  • boxy jsou odolné, malé, skladné, přehledné
  • cenově výhodná oprava v porovnání s cenou originálního dílu

MATPROBOXY

PS3 BOX

PS3 BOX

Sada originálních rychlospojek NORMA pro chladící a topící soustavu osobních a užitkových vozidel.

Sada rychlospojek NORMA s označením PS3 dle automobilové normy VDA standart pro chladící a topné soustavy OEM výrobců, kteří je používají od roku 1995 (WV group, Daimler, BMW, částečně Toyota a jiné značky).

NQSBOX

NQS BOX

Tento box obsahuje nejběžnější palivové rychlospojky a mosazné vsuvky do PA trubek na opravu palivového vedení. Je primárně určen k opravám na palivových systémech. Box obsahuje 3 rozměry rychlospojek v rovném a úhlovém provedení, které můžeme najít na 90% všech světových značek vozů, dále obsahuje mosazné vsuvky do PA trubek, které se používají pro zpevnění při spojení PA trubky s klasickou palivovou gumovou hadicí. Doporučujeme poté zajistit sponou COBRA (viz COBRA BOX). Mosazné vsuvky se dodávají ve 4 rozměrech pro nejběžnější rozměry PA trubek, se kterými se setkáváme u všech značek.

COBRABOX.png

COBRA BOX

Tento box obsahuje 12 nejpoužívanějších rozměrů bezšroubových jednodílných celonerezových hadicových spon COBRA, celkem 150 ks. Jejich malá celková výška umožňuje přesnou aplikaci i do stísněných prostorů. Rychle a snadno se instalují i následně demontují pomocí speciálních kleští COBRA (nejsou součástí boxu, nutno objednat zvlášť).

PLASTBOX.png

PLAST BOX

Tento box obsahuje nejpoužívanější plastové spojky, celkem 115 kusů, které jsou vyrobeny z POM (polyacetalový kopolymer) a mají provozní teplotu od -40°C až do 80°C (krátkodobě po dobu 1 h až do 110°C). Box obsahuje malé průměry 3, 4, 5, 6, 8, 10 mm. Například průměry 3 a 4 mm jsou vhodné na propojení rozvodů na ostřikovače a velikosti 5, 6, 8 a 10 jsou široce používané v palivových systémech, vedení vzduchu, oleje či chladící kapaliny.

SPRINGBOX.png

SPRING BOX

Tento box obsahuje hadicové spony FBS z pérové oceli. Jsou perfektním řešením pro systémy spojení hadic nasazených na nátrubcích, které jsou vystavené velkým výkyvům teplot, jako třeba chladící a palivová soustava, či na hadicích, které mají tendenci ztrácet svoji pružnost. Nainstalované spony zajišťují dlouhodobě automatické dotahování spoje, jak při nízkých, tak vysokých teplotách. Box obsahuje 13 frekventovaných průměrů hadicových spon, dohromady 115 kusů.

box3.jpg

BEN BOX

Tento box obsahuje hadicové spony BEN mini na malé vnější průměry od 7 do 20 mm. Mají zaoblené vnitřní hrany a chrání tak hadici proti poškození a jsou vhodné pro tenkostěnné hadice. Svorník šroub M4 na utažení má kombinovanou hlavu na křížový šroubovák a nástrčný klíč 7 mm. Povrchová úprava je pozinkovaná ocel. Box obsahuje 12 rozměrů o celkovém počtu 90 kusů.

210307_oetiker_expertainer_CVJ_final_freigestellt.jpg

CVJ BOX

Nastavitelné deformační ouškové spony Oetiker DualHook jsou inovativní spojovací řešení speciálně navržené pro použití a aplikace s vysokým výkonem a univerzálními funkcemi jaké jsou požadovány hlavně u moderních vozidel, kde se v dnešní době používají z 99% TPE termoplastické tvrdé manžety homokinetických kloubů, ale samozřejmě i standardní gumové manžety. Design manžetových spon je optimalizovanou konstrukcí, která poskytuje extra vysokou sílu. Tři háčky se strukturou DualHook propojují spodní a horní část pásky snadným zacvaknutím. Unikátní vlny na obou okrajích pásky pomáhají zabránit úniku maziva a riziku přetržení. Spodní špička pásky (jazyka) je speciálně navržena tak, aby poskytla překrytí s tzv. funkcí StepLess® pro celý nastavitelný rozsah, a tím se zajistila dokonalá ovalita a těsnost po celém obvodu manžetové spony.

Výrobu pro vás zajišťuje

Jan Šimral

Jan Šimral

obchodně-technický zástupce

+420 606 086 298